ربات تسلا یوگا انجام می دهد


آفتاب نیوز :

ویدئوی جدیدی که توسط ایلان ماسک، مدیر عامل تسلا در X (توئیتر سابق) منتشر شده است، ربات انسان‌نما Optimus را نشان می‌دهد که چندین کار را انجام می‌دهد، از جمله تطبیق لگوها از نظر رنگ و تعادل روی یک پا.

به گزارش دیلی میل، در این ویدئو، Optimus انعطاف پذیری و تعادل را در برخی از حرکات اساسی یوگا نشان می دهد که باعث شرمساری بسیاری از افراد می شود. در توضیحات این ویدیو آمده است: پس از یک روز طولانی در محل کار، زمان کشش است.

تسلا مدت زیادی است که در حال توسعه ربات خود بوده است، اما یک ویدیوی جدید نشان می دهد که توسعه آن از زمان معرفی کلیدی آن در سال 2022 با چه سرعتی پیشرفت کرده است.

به عنوان بخشی از رویداد هوش مصنوعی روز تسلا 2022، ایلان ماسک از نمونه اولیه Optimus رونمایی کرد. در آن زمان، ربات نمی توانست کاری بیشتر از راه رفتن در اطراف صحنه و تکان دادن انجام دهد و نسخه جدید همچنان باید توسط کارکنان تسلا از روی صحنه حذف می شد.

به نظر می رسد که هدف از این اطلاعیه جذب نیرو برای بخش روباتیک تسلا باشد، زیرا این ویدئو با دعوت نامه هایی همراه بود که “به Optimus برای رشدش بپیوندید” و “بهبود روال یوگای آن”.

ربات Optimus در این ویدئو پیشرفت‌های نرم‌افزاری قابل توجهی را نسبت به به‌روزرسانی‌های قبلی خود نشان می‌دهد، زیرا حساب رسمی تسلا Optimus اعلام کرد که اکنون می‌توان این ربات را تنها با استفاده از رمزگذارهای دید و موقعیت خود پیکربندی کرد. این بدان معنی است که Optimus می تواند ببیند دست ها و پاهایش کجا هستند و نحوه انجام وظایف را یاد بگیرد. Optimus این تنظیم را برای جدا کردن لگوهای رنگی در سینی های مختلف انجام می دهد. حتی زمانی که محقق لگوها را از مسیر روبات خارج می کند، او به کار خود ادامه می دهد.

این نوع مرتب‌سازی ساده، گامی کلیدی به سمت مأموریت رسمی تسلا برای ایجاد یک ربات انسان‌نما خودگردان است که می‌تواند کارهای خطرناک، تکراری یا خسته‌کننده مانند کار در کارخانه را انجام دهد.

ایلان ماسک قبلا گفته بود که این ربات با قیمتی کمتر از 20 هزار دلار در بازار به فروش می رسد. این بدان معناست که نسخه‌های آینده Optimus می‌توانند در انبارها و کارخانه‌ها به عنوان جایگزینی کم‌هزینه برای کارگران انسانی کار کنند.

پشت تمام حرکات زیرک و شاهکارهای تعادل، توسعه نرم افزاری است که چنین پیشرفت های سریعی را در قابلیت های رباتیک ممکن کرده است. Optimus از نوعی هوش مصنوعی به نام شبکه عصبی استفاده می کند. شبکه عصبی مجموعه ای از الگوریتم های متصل به اینترنت است که روش کار نورون های مغز انسان برای تصمیم گیری و درک جهان را تقلید می کند.

شبکه‌های عصبی با یادگیری از مقادیر زیادی از داده‌های تغذیه‌شده به برنامه، خود را بهبود می‌بخشند تا برنامه را بتوان برای ارائه نتایج بهتر آموزش داد. این بدان معناست که اگرچه تسلا از شبکه عصبی مشابه خودروهای خودران خود برای Optimus استفاده می‌کند، اما می‌توان از همان برنامه برای کارهای بسیار متفاوت استفاده کرد.

به گفته تسلا، هوش مصنوعی Optimus آموزش دیده است که مستقیماً از اطلاعات بصری به تصمیم گیری در مورد نحوه حرکت اعضای بدن خود بپردازد. دکتر جیم فن، مدیر ارشد هوش مصنوعی انویدیا، در مورد X نوشت: “من فکر می کنم حرکات دست Optimus طوری آموزش داده شده است که تقریباً رفتار اپراتورهای انسانی را تقلید می کند.”

فن اضافه کرد: من واقعا تحت تاثیر کیفیت این سخت افزار هستم. حرکات آن صاف و زیبایی شناسی آن شگفت انگیز است. این تصمیم بسیار خوبی است که مورفولوژی انسان را از نزدیک دنبال کنیم. تا تقلید از مردم اشکالی نداشته باشد.

در شبکه های اجتماعی، مردم با تعجب نسبت به توسعه جدید Optimus واکنش نشان دادند و یکی از کاربران آن را فناوری بسیار هیجان انگیز و ترسناک خواند.

Yareli Estes

دانش آموخته مواد غذایی هاردکور. حلال مشکل لاعلاج متعصب الکل متخصص توییتر پیشرو پرشور اینترنت.

شرط بندی انفجار: جذابیت و هیجان در دنیای بازی آنلاین
سایت دنس بت: جایگاه رقص در برنامه‌های شرط‌بندی آنلاین
بررسی و معرفی دنس بت بدون فیلتر
بازی انفجار: همه چیزی که باید درباره این بازی هیجان انگیز بدانید
کتاب کار ریاضی: بستری برای تقویت مهارت‌های ریاضی
Welcome to Realtor Canada: Your Ultimate Guide to Real Estate
تماس با ما